Aktualności


Terminarz szkoleń na 2024 rok uwzględnia kurs w drugiej połowie maja i w sierpniu. Jeśli będzie duże zainteresowanie szkoleniem w innych terminach to możliwe będzie zorganizowanie dodatkowych szkoleń. Szkolenia PPG i PPGG mają charakter szkoleń indywidualnych więc istnieje możliwość umawiania się na konkretną datę w zależności od pogody. Loty zapoznawcze, które jak wszystkie loty, są zależne od pogody i zajętości przestrzeni powietrznej będą realizowane pomiędzy tymi szkoleniami. W drugiej połowie czerwca będziemy na mistrzostwach Polski we Francji.
 
 

Czas na serwis paralotni i zapasów.
Zima to czas wspomnień i podsumowań minionego sezonu paralotniowego, to także czas na przygotowania do nowych wyzwań i realizację nowych planów w nadchodzącym roku. Czas ten należy wykorzystać na właściwe skompletowanie sprzętu i jego serwis, da to pilotowi pewność i komfort latania.
Nie zwlekaj z przygotowaniami do wiosny, zaplanuj to już teraz bowiem wiosną terminy mogą się zdecydowanie wydłuży.
Szczegóły na stronie firmowej w zakładce SERWIS.
 
UWAGA!
Dla członków Słowińskiego Klubu Paralotniowego i Aeroklubu Słupskiego Rabar 20%!
 
Zapraszam.

 

 


 
Dom Kultury w Ustce organizuje aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z całego serca zachęcam do czynnego udziału w licytacjach a w szczególności mojego zdjęcia Ustki z "lotu ptaka".
Fotografia jest wydrukowana na płótnie na drewnianej ramie 120/80.
Zdjęcie wykonałem z paralotni z napędem lustrzanką wysokiej klasy więc i jakość jest odpowiednio wysoka.
Ujęcie jest trudne do zrobienia z tego miejsca bowiem przestrzeń powietrzna na zachód od III mola w Ustce jest zwykle zajęta przez wojskowy poligon. Sporadycznie strefa ta bywa wyłączana z użytkowania i tylko wtedy można tam wlecieć z poszanowaniem prawa. Przy dużej dozie szczęścia można trafić na odpowiednie warunki do lotu na paralotni i na ciekawe światło. Tego dnia dałem sobie szansę na oryginalne i ciekawe ujęcie. Warto było.
Pięknie zarysowana miękkim światłem zachodzącego słońca linia brzegowa, od porośniętych trawami piaszczystych wydm po gliniaste klify Ustki, Orzechowa, Poddąbia i Dębiny. W oddali majaczy zarys Rowokołu - Świętej Góry Słowińców.
Zdjęcie z pewnością będzie wyjątkową ozdobą salonu lub innego eksponowanego miejsca.


BGD ANDA
Z przyjemnością przedstawiamy ANDA, nasze nowe lekkie skrzydło EN/LTF-A przeznaczone do Hike&Fly.
Słowo „Anda” oznacza po islandzku „oddychać” lub „duch”.
Lekka (dwa najmniejsze rozmiary mają mniej niż 3 kg) i wystarczająco kompaktowa, aby nosić ją w bagażu podręcznym, ANDA jest bezpieczna i wygodna, dzięki czemu możesz bez problemu ruszać w drogę i odkrywać nowe miejsca.
Polecamy.


BGD EPIC2 nadchodzi! Skrzydło dla pilotów rekreacyjnych i początkujących przelotowców.

Więcej na stronie producenta.

https://www.flybgd.com/en/paragliders/epic-2--paraglider-2021-1782-0.html

 

 

 


Następny kurs paralotniowy od podstaw zaplanowany został na 2-8 maja 2022. Mamy jeszcze wolne miejsca.

Kontakt 502761010


NOWE LOGO!

Dudek Paragliders wprowadza nowoczesny logotyp w swoich wyrobach. Dotychczasowy znak opatrzył się już dość mocno i przyszedł czas na zmiany. Teraz lepiej będzie się komponował ze zmienioną szatą graficzną dudkowych skrzydeł.


Zaczynamy nową przygodę w 2021.

BGD wprowadza do produkcji nowy wielozadaniowy latawiec do kitesurfingu KOALA pod marką AIRWAVE - gdzie Bruce Goldsmith zaczynał swoją przygodę z paralotniami.

KOALA to beztubowy latawiec/kite, który dzięki specjalnym zaworom jest w stanie nawet do 5 minut unosić się na wodzie i być w stanie ponownie wystartować. Można go używać na wodzie, lądzie i śniegu. Konstrukcja bazuje na skrzydle BGD Epic z technologią wsparć diagonalnych i CCB - specjalnego sposobu szycia krawędzi natarcia zmniejszającego "balooning". Skrzydło wydajniejsze w porównaniu z latawcami tubowymi, można nim bardziej ostrzyć na wiatr i lepiej sobie radzi przy mocniejszych warunkach. Dobierając rozmiar można wybrać skrzydło o 2 m2 mniejsze a i tak siła uciągu będzie wystarczająca.

Doświadczenie konstruktora w budowie jednych z najlepszych na świecie paralotni marki BGD wnosi nowe rozwiązania do Kitesurfingu dając nowe możliwości.

Więcej na stronie AIRWAVE.

www.airwave.aero/en/


W sierpniu 2020 roku zostałem zaproszony do opowiedzenia na temat latania na paralotniach w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego przez realizatorów programu "Zakochaj się w Polsce".

Wywiad odbył się na plaży w Łebie. Zapraszam do obejrzenia ciekawie zrealizowanego materiału i świetnych zdjęć z powietrza.


BGD BASE2

Wkrótce w sprzedaży nowe topowe skrzydło klasy EN-B (górne).

https://www.flybgd.com/en/paragliders/base-2-intermediate-paraglider--cross-country--flybgdcom-2021-1525-0.html

W razie pytań proszę o kontakt: 502761010

 


 

Jest Podium!

W zorganizowanych w Bassano Del Grappa we Włoszech zawodach paralotniowych Polish Open 2020, w klasie Sport uzyskałem trzecią pozycję pokonując bdb zawodników. To moje pierwsze "pudło". Latałem na skrzydle BGD Cure2 w uprzęży Woody Valley X-Rated 7 z nawigacją Naviter Oudie 4.

Skrzydło szybkie, stabilne na "speedzie" i bdb szybujące.

Wyniki:

https://airtribune.com/polish-pg-open-2020/results

 


 

Trening bezpieczeństwa - SIV

 

Z nastaniem lipca zakończyliśmy przygotowania i testy związane z możliwością wykonywania holi nad morzem w celu przeprowadzenia treningu bezpieczeństwa. Testy przebiegły pomyślnie, bez niespodzianek. Wyczekana pogoda bezwietrzna ze stopniowo nasilającym się wiatrem zachodnim dała wysokie hole na 1060 m n. p.m. Motorówka płynęła równolegle do brzegu dając pilotowi w każdej chwili dolot do brzegu, szczególnie przy wietrze od morza. W przyszłości przy wiatrach z północy będzie jeszcze łatwiej osiągnąć bezpieczną plażę. Nowa litewska wyciągarka Parawinch G8 zamontowana na motorówce spisała się znakomicie. Mocy wystarczy nawet na tandem.

Następne loty planujemy wykonać gdy tylko stan morza (falowanie) i odpowiedni wiatr da taką możliwość.

Pilotów zainteresowanych dodatkowym przeszkoleniem  w postaci Treningu Bezpieczeństwa SIV zapraszam do kontaktu. Warto organizować się w grupy po 6 osób. 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Waldek

502761010

więcej na stronie SIV Ustka w zakładce Szkolenia


W związku z nieprzewidywalnością rozwoju pandemii Corona Virusa COVID-19 terminarz szkoleń i wyjazdów będzie realizowany w miarę możliwości.

Sytuacja dotyczy wszystkich producentów sprzętu w naszej dystrybucji, polskich i zagranicznych. Ceny w PLN zależą od kursu Euro.

Zadzwoń: 502761010


Latanie w termice to trudna sztuka, którą najlepiej jest ćwiczyć w czasie wyjazdów paralotniowo-turystycznych jak ten ostatni w Słowenii. Codziennie padały osobiste rekordy długotrwałości lotu i wzrastało poczucie pewności w powietrzu.

Film nakręcony i zmontowany przez uczestnika wyjazdu Łukasza Chowańca.


W dniach od 12 do 13 LIPCA 2019 r.  będzie można wypróbować osobiście jak sprawują się wybrane konstrukcje do latania swobodnego i PPG firmy BRUCE GOLDSMITH DESIGN.

Do dyspozycji będą następujące skrzydła:

ECHO ML (90-110; 90-135 PPG) Crystal
PUNK ML (88-108) Gamma
PUNK L (100-125) Ultra
LUNA 20 (80-120) Neptune
LUNA 23 (90-140) Mars
LUNA 26 (105-160) Rasta
DUAL2 42 (120-220) Iris
 
UWAGA !!!
Skrzydła demonstracyjne będą dostępne w dniach 11-15 lipca i tylko dla pilotów posiadających ważne Świadectwo Kwalifikacji oraz ważne ubezpieczenie O.C.
Liczy się kolejność zgłoszeń na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 
Waldemar Janiszewski
AQUILA PARALOTNIE
+48 502761010
 

W dniach od 12 do 13 LIPCA 2019 r. zapraszamy na COLUMBUS FESTIWAL WIATRU Ustka 2019
gdzie, poza wieloma atrakcjami i lataniem w przepięknych krajobrazowo nadmorskich okolicach Ustki, będzie można wypróbować osobiście jak sprawują się wybrane konstrukcje PPG firmy DUDEK PARAGLIDERS.

Do dyspozycji będą następujące skrzydła:
REPORT'AIR 26 (95-130 kg)
REPORT'AIR 28 (105-145 kg)
NUCLEON XX 24 (95-130 kg)
HADRON 1.1 22 (85-140 kg)

UWAGA !!!
Skrzydła demonstracyjne będą dostępne w dniach 11-15 lipca i tylko dla pilotów posiadających ważne Świadectwo Kwalifikacji PPG oraz ważne ubezpieczenie O.C.
Liczy się kolejność zgłoszeń na adres mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Waldemar Janiszewski
AQUILA PARALOTNIE
+48 502761010Chciałbym poinformować, że na Paralotniowych Mistrzostwach Polski 2019 we Włoszech w klasie SPORT pierwsze miejsce zajął nasz kolega Karol Szymkiewicz latający na BGD Cure (15 overall).

BGD Cure to skrzydło, które nadal ma ogromny potencjał i jest jednym z najlepszych skrzydeł w klasie C na świecie. Ja sam latam na CURE Alkaline i w klasie sport zająłem 10 miejsce (29 overall).

https://airtribune.com/polish2019/results

https://airtribune.com/polish2019/results/task4140/comp/mistrzostwa-polski-sport

Waldemar Janiszewski

 


Zapraszamy serdecznie na stronę naszej AEROGALERII.

Nasza kolekcja zdjęć lotniczych stale się powiększa więc warto regularnie sprawdzać co nowego.

  Sklep Aerogaleria Waldemar Janiszewski

 


Wyjazd paralotniowy Słowenia-Lijak „Po słonecznej stronie Alp” 2019.

Wyjazd do Słowenii odbędzie się w terminie 27.04-05.05.2019 roku.

Okolice Novej Goricy (Lijak) jest regionem gdzie w tym okresie występują dobre warunki do latania termicznego i szkolenia. Kultowe miejsca, startowiska i warunki terenowe sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa, zarówno dla początkujących paralotniarzy jak i doświadczonych pilotów.

Latamy od niedzieli do soboty, wyjazd we wczesnych godzinach porannych w niedzielę (jeśli pogoda nie pozwoli możemy rozważyć wyjazd w sobotę wieczorem).

W Ustce jesteśmy w godzinach wieczornych/nocnych.

Podczas wyjazdu zapewniamy:
- szkolenie III Etap
- opiekę instruktorską

- potwierdzenie nalotu do karty IPPI

- nocleg w wynajętej willi w pobliżu startowiska
- przejazd 8 osobowym busem z Ustki/Słupska do miejsca szkolenia i z powrotem
- wjazdy na startowiska i zwózki z przelotów
- kompletny sprzęt do latania (skrzydło, uprząż, zapas, kask, radio - do uzgodnienia)
- ubezpieczenie (KL)
- Fly Card - pozwolenie na loty na Lijaku/Kobali
- wycieczki fakultatywne w ciekawe miejsca w okolicy gdy nie da się latać (Kobarid/Tolmin; Skocjańska Jama; Lipicany; Piran itp.)
Zastrzegamy sobie również możliwość przesunięcia lub skrócenia wyjazdu o 1-2 dni w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub możliwość całkowitego odwołania wyjazdu z powodu załamania pogody.
Zadzwoń! Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań proszę o telefon lub mail (+48 502761010; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

Waldek Janiszewski


http://www.aerogaleria.pl/

Uruchomiliśmy nową zakładkę AEROGALERIA z naszymi "zdjęciami z lotu ptaka". Można tam nie tylko popatrzeć na świat okiem pilota paralotni ale także dokonać zakupu wybranego zdjęcia w postaci wydruku na płótnie lub odbitki na papierze fotograficznym. Obrazy na płótnie gotowe są do powieszenia na ścianie. Oryginalna pamiątka i wyjątkowa ozdoba Twojego domu.

Waldek

 


Po opublikowaniu terminów dwóch edycji Paralotniowych Mistrzostw Polski 2019 i Festiwalu Wiatru, konieczne było przesunięcie terminów szkoleń i wyjazdów by nie kolidowały ze sobą.

Za utrudnienia przepraszamy.

kwiecień        8-14       I+II Etap + PPG
kwiecień           27       Słowenia Termika + turystyka (9 dni)
maj             20-26       I+II Etap + PPG
sierpień        12-18       I+II Etap + PPG
wrzesień       23-29      I+II Etap + PPG

 


https://www.youtube.com/watch?v=qS2XLI2DRCI&t=13s

Grudniowa promocja na skrzydła i spadochrony Dudek Paragliders i Bruce Goldsmith Design połączona z prezentacją oferty nie tylko na Święta.


https://www.youtube.com/watch?v=qTnH2sZuUW8&t=15s
 

Lądowanie jest jedną z najtrudniejszych faz lotu, wymaga od pilota skupienia i uwag by wykonać ją bezpiecznie. Przyziemienie w wyznaczonym, ściśle określonym punkcie, jest dodatkową trudnością, z którą musi sobie poradzić pilot. Taki manewr w turbulentnym powietrzu na paralotni jest na prawdę trudny, warto zatem trenować go jak najczęściej bowiem wpływa to na nasze bezpieczeństwo w przyszłości. Lądowanie w terenie przygodnym to chleb powszedni przelotowców.

W dniu 21 października zorganizowane zostały po raz kolejny zawody na celność lądowania na paralotni na lotnisku Aeroklubu Słupskiego. Konkurencja na celność lądowania polega na wylądowaniu w centrum koła o średnicy 10 metrów. Punkty liczone są w centymetrach mierzonych od jego centrum. Wygrywa ten, kto w sumie zdobędzie najmniejszą liczbę punktów. Przeprowadziliśmy 4 pełne kolejki, w których wzięło udział 7 pilotów. Paralotnie holowane były na standardową wysokość ok. 300 m by piloci mieli wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie podejścia do lądowania. Przez pewien czas warunki pozwalały nawet na „kręcenie” kominów pomimo drugiej połowy października! Termika i wiatr nie ułatwiały precyzyjnego lądowania, pomimo tego piloci świetnie sobie z tym poradzili i wszyscy lądowali bezpiecznie.

Pierwsze miejsce zdobył Waldek Janiszewski przed Emilką Wróblewską i Jarkiem Wartaczem. Pozostałym zawodnikom dziękujemy za udział w rywalizacji i miłą, sportową atmosferę. Następnym razem z pewnością będzie lepiej, nie chodzi przecież o wyniki tylko o wyśmienitą zabawę w gronie przyjaciół.

Panu Marcinowi Wcisło dziękuję za piękne zdjęcia oddające ducha rywalizacji i smaczny prezent dla zwycięzcy.

Podziękowania kieruję także do fundatorów atrakcyjnych nagród, w szczególności do Pani Dyrektor Aeroklubu Słupskiego za vouchery na lot szybowcem i samolotem, które rozlosowano wśród wszystkich zawodników.

Po całym dniu wspaniałych wrażeń pieczone kiełbaski przy ognisku smakowały wybornie!

Waldemar Janiszewski


Radosny lot nad Ustką przy zachodzącym słońcu z przerwą na kawę w Restauracji Columbus przy latarni morskiej. Piękne widoki i dobra kawa w miłej atmosferze "zrobiły mi dzień". Columbus położony jest blisko plaży więc jest bardzo łatwo tu dotrzeć po lądowaniu, dokładnie tak jak to zrobiłem na filmie.

Polecam.

Waldek

 


Columbus Festiwal Wiatru Ustka 2018, wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Przy współpracy z Grupą Falco z Torunia, którą tworzą zapaleni motoparalotniarze, będziemy chcieli dostarczyć Państwu niesamowitych emocji i doświadczyć razem wyjątkowej przygody. Współorganizatorem wydarzenia jest także Dolina Charlotty Resort&SPA.
Do realizacji całego przedsięwzięcia zaangażowanych zostanie ponad stu motoparalotniarzy, w tym aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata.
http://www.aquila.net.pl/szkolenia
http://www.ustka.pl/pl/news/content/3591

 


"Wniebowzięci" - latając na paralotniach można na prawdę poczuć się "wolnym jak ptak". Kolejni "wniebowzięci" odkrywają ten stan :)


Polecam gorąco niezwykle ciekawy materiał niemieckiej telewizji NDR o polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego – „Kraina między Odrą i Newą”.

Film w atrakcyjny sposób prezentuje także Ustkę i jej okolice. Mam też swój skromny udział  ?

O Ustce od 22 minuty.


Wyjazd paralotniowo-turystyczny  Słowenia - Dolina Soćy (Tolmin)


Wyjazd do Słowenii odbędzie się w terminie 11.06-21.06.2018 roku. Dolina Soćy (Tolmin) jest regionem gdzie w tym okresie występują bardzo dobre warunki do latania termicznego i szkolenia. Bardzo znane miejsca, startowiska i warunki terenowe sprawiają, że jest to doskonałe, bezpieczne miejsce do uprawiania paralotniarstwa, zarówno dla początkujących jak i doświadczonych pilotów. Tutaj można uczyć się pierwszych kominów jak i przelecieć swoją pierwszą "setkę".

Wyjeżdżamy 11-go czerwca wcześnie rano z Ustki. Powrót 21-go maja. Podróż w jedną stronę trwa ok. 15 godzin. Noclegi w wynajętej willi w okolicy Tolminu.

Szczegóły w zakładce:

http://aquila.net.pl/szkolenia/wyjazdy/2-uncategorised/36-slowenia-dolina-socy


Majówka na Lijaku!

W najbliższym czasie (28.04-06.05.2018) organizujemy wyjazdy szkoleniowo-turystyczne do Słowenii w kultowe miejsca ukochane przez początkujących jak i zaawansowanych pilotów.

Lijak i Dolina Soćy to miejsca dla każdego. Cudowne góry, Adriatyk, śródziemnomorskie smaki, jedzenie i wino :)

Idealne miejsce na wypoczynek z paralotnią!

Wiecej w zakładce:

http://aquila.net.pl/szkolenia/wyjazdy


Festiwal Wiatru Ustka 2018!!!

"Na takie wydarzenie Ustka czekała od dawna! Chcielibyśmy Państwu zaprezentować nowy pomysł na inaugurację sezonu 2018 w Ustce. 28 czerwca- 1 lipca 2018 to data, którą już teraz prosimy zapamiętać.  Festiwal Wiatru Ustka 2018, bo o nim mowa to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. Przy współpracy z Grupą Falco z Torunia, którą tworzą zapaleni motoparalotniarze, będziemy chcieli dostarczyć Państwu niesamowitych emocji i doświadczyć razem wyjątkowej przygody. Współorganizatorem wydarzenia jest także Dolina Charlotty Resort&SPA.
Do realizacji całego przedsięwzięcia zaangażowanych zostanie ponad stu motoparalotniarzy, w tym aktualni mistrzowie i wicemistrzowie świata.
W trakcie kilku dni trwania Festiwalu Wiatru, będzie można podziwiać  nie tylko pokazy akrobacji motoparalotniowej ale i przelot armady powietrznej. W trakcie eventu oprócz widowiskowych konkurencji zawodniczych zorganizowane zostaną akrobacyjne pokazy motoparalotniowe, wystawa zdjęć „z lotu ptaka” oraz ekspozycja sprzętu latającego. Dla chętnych dostępne będą stanowiska do nauki „stawiania” skrzydła. To wszystko ma  zachęcić  do rozpoczęcia przygody z motoparalotniarstwem.
Całość zostanie zwieńczona kulminacyjnym widowiskiem „Narodziny 4 żywiołów” czyli  nocnym pokazem żywiołów: ziemi, powietrza, ognia i wody. Wszystko okraszone oczywiście pokazem pirotechnicznym jednej z najlepszych firm w tej branży. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Bracia.
Prosimy obserwować nasze kanały (ustka.pl, facebook, You toube)
Już niebawem miasto rozpoczyna ogólnopolską promocję imprezy." (źródło: Wydział Promocji Miasta Ustka)
 

W ostatnich tygodniach, pomimo niesprzyjających warunków meteo, miałem prawdziwą przyjemność polatania nowym skrzydłem od DUDEK PARAGLIDERS Report'air. Co ważne udało się także polatać Nim bez napędu, swobodnie, na klifie w Dębinie. Skrzydło ma ogromny potencjał i dedykowane jest bardzo szerokiemu odbiorcy. Latałem z "bananem" na twarzy. Nie będę się rozpisywał, proponuję zobaczyć.

Jak dla mnie to Report'air może być skrzydłem "na zawsze".

Waldek

 


15.10.2017

II zawody na celność lądowania za nami. Pogoda dopisała, choć nie była idealna. W sam raz do przetestowania naszych umiejętności. Umiejętność wylądowania w znacznie ograniczonej przestrzeni jest bardzo ważna. Nie raz na swojej paralotniowej drodze spotkacie się z taką koniecznością i wtedy docenicie tę formułę zawodów. Warto organizować je częściej, może nawet jeszcze raz w tym roku?
Dziękuję wszystkim za przybycie i odpowiednią atmosferę a także za pomoc w sprawnym realizowaniu holi i liczeniu punktów. Zwycięzcom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Mam nadzieję, że nagrody podobają się.
Przegranym powiadam: Nie przejmujcie się. Najlepszym pilotem jest Ten, który bawi się najlepiej! Następnym razem będzie lepiej
Cieszę się przede wszystkim, że loty odbyły się bezpiecznie i bez niepotrzebnej brawury. Dało się też potem zrobić spacerek po okolicy na PPG z Andrzejem, poszkodowanym z tego powodu, że nie mógł zrobić 3 lotu konkursowego. Ten lot zdecydować mógł czy stanie na podium!
Waldek


Zawody paralotniowe Serial Cup 2017 z powodu słabej pogody nie dały szans na rozegranie konkurencji dających sprawiedliwe wyniki. 40 miejsce na 110 zawodników :/

http://comps.sffa.org/sites/default/files/overall_3.html

Lijak, Serial Cup 2017.


Z prawdziwą przyjemnością informuję, że szkoła paralotniowa AQUILA PARALOTNIE wspiera zawodników zdobywających najwyższe laury w sporcie paralotniowym. Ufundowaliśmy nagrodę w postaci spadochronu zpasowego BGD Oops! dla Paralotniowej Mistrzyni Polski 2017, którą została po raz pierwszy Dominika Kasieczko z Zakopanego.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!


 

5 miejsce w klasie SPORT i 20 w OVERALL na Paralotniowych Mistrzostwach Polski i Serbii 2017!

Najlepszy wynik jak do tej pory w mojej karierze zawodnika na imprezie tej rangi. Po drugim tasku byłem nawet na 3 pozycji :)

 

Masyw Kopaonik w Serbii jest mało znany przez większość zawodników, więc, tak jak zapowiadałem, warunki rywalizacji były sprawiedliwe. Poleciałem 3 udane taski nie popełniając większych błędów. W zawodach latałem z nawigacją NAVITERA OUDIE 4 i na nowym skrzydle BGD CURE, które spisało się wyśmienicie. Nigdy nie czułem się tak dobrze pod jakimkolwiek skrzydłem. Jest świetne zarówno w bardzo silnych noszeniach (max. odczyt z variometru 10,7 m/s !) a także w słabych warunkach. Wielu bardzo dobrych pilotów padło tuż po starcie z tego powodu i utraciło szanse na dobry wynik. Ja dwa razy walczyłem w prawdziwym "parterze" i dałem radę.

 

Paralotniowym Mistrzem Polski 2017 został Michał Gierlach w klasie OPEN.

https://airtribune.com/polish-and-serbia-open-2017/results/task2829/comp/polish-national-overall

Grzegorz Fiema w klasie SPORT.

https://airtribune.com/polish-and-serbia-open-2017/results/task2829/comp/sport-class

Dominika Kasieczko w klasyfikacji KOBIET

https://airtribune.com/polish-and-serbia-open-2017/results/task2829/comp/polish-women

Serdeczne gratulacje!

Serbia, Kopaonik.


 

W dniu 13 sierpnia rozpoczęły się Paralotniowe Mistrzostwa Polski i Serbii w Kopaonik. Szkoła paralotniowa AQUILA PARALOTNIE wspiera uczestników zawodów fundując nagrodę dla najlepszego zawodnika w postaci spadochronu ratunkowego firmy Bruce Goldsmith Design "Oops" o wartości 600 EURO!

http://shop.flybgd.com/en/rescue/41-reserve-oops.html


Rywalizację można śledzić na żywo pod linkiem:
https://airtribune.com/polish-and-serbia-open-2017/results

Waldek - zawodnik z numerem 1010

 


 

BGD EPIC EN/LTF B (dolne) zaprojektowany został by zaspokoić nieodpartą potrzebę latania. Epic to intuicyjna, bezpieczna i graficznie bardzo atrakcyjna paralotnia. Zastosowano w tej konstrukcji wiele zaawansowanych rozwiązań. Zaprojektowany z myślą o spokoju, niezależnie od tego, co spotkasz na swej drodze.  Shark Nose, mini żeberka, "lekki" i wydajny Speedsystem, zoptymalizowany kształt stabilizatorów, krótsze i precyzyjniejsze drogi sterowania współpracują ze sobą, zapewniając optymalne bezpieczeństwo, obsługę i osiągi. Epic zapewni Ci pewność i spokój nad głową wspierając Twój rozwój.

http://www.flybgd.com/en/paragliders/paraglider-epic-en-ltf-b-210-0-0.html

502761010

Waldek


BGD ADAM ciąg dalszy. Tym razem sesja fotograficzna na klifie w Dębinie z Konradem w roli pilota testowego.

Dysponujemy wszystkimi rozmiarami skrzydeł BGD ADAM. Zadzwoń i umów się na lot.

502761010

Waldek

 


BGD ADAM

to świetna propozycja dla osób ceniących najwyższy poziom bezpieczeństwa pasywnego, atrakcyjną kolorystykę, lekkość i prostotę konstrukcji a przy tym niedrogą. Początkujący piloci doceniają szczególnie łatwość sterowania na ziemi. ADAM stoi posłusznie nad głową i czeka na dyspozycje pilota. Latanie staje się dziecinnie łatwe.

"Szczególnie urzeka lekkość i prostota "groundhandlingu", precyzyjne sterowanie w locie już od pierwszych centymetrów zaciąganej sterówki."

Waldek

http://www.flybgd.com/en/paragliders/paraglider-adam-en-ltf-a-24-0-0.html


 

Zakupy na raty!

Wiosna już w pełni. Sezon paralotniowy zbliża się wielkimi krokami. Czas zakupów.

W związku z tym, dla waszej wygody,  wprowadzamy możliwość zakupów ratalnych na cały asortyment znajdujący się w naszej ofercie.

Wystarczy wybrać w "kalkulatorze ratalnym" wysokość rat, skontaktować się z nami i ... w krótce cieszyć się upragnionym skrzydłem czy nową wspaniałą uprzężą.

Ja korzystałem już z tej wygodnej formy finansowania - Rat Santander, i gorąco ją polecam.

Waldek

 


Wyjazd paralotniowy Słowenia-Lijak „Po słonecznej stronie Alp”


Wyjazd do Słowenii odbędzie się w terminie 29.04-06/07.05.2017 roku. Okolice Novej Goricy (Lijak) jest regionem gdzie w tym okresie występują dobre warunki do latania termicznego i szkolenia. Kultowe miejsca, startowiska i warunki terenowe sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa, zarówno dla początkujących paralotniarzy jak i doświadczonych pilotów.

Podróż zaczynamy 29 kwietnia we wczesnych godzinach porannych z Ustki (6.00) klimatyzowanym busem Renault Trafic. Powrót w nocy z 6/7 maja. Podróż w jedną stronę trwa ok. 15 godzin.

Podczas wyjazdu zapewniamy:
- szkolenie
- opiekę instruktorską
- przejazd 8 osobowym busem z Ustki/Słupska do miejsca szkolenia i z powrotem
- wjazdy na startowiska i zwózki z przelotów
- kompletny sprzęt do latania (skrzydło, uprząż, zapas, kask, radio - do uzgodnienia)
- ubezpieczenie (OC i KL)
- Fly Card - pozwolenie na loty na Lijaku
- wycieczki fakultatywne w ciekawe miejsca w okolicy gdy nie da się latać (Kobarid/Tolmin; Skocjańska Jama; Lipicany; Koper itp.)

Na wyjazd należy zabrać:
- odpowiednie obuwie usztywniające kostkę
- cieplejsze ubranie
- sprzęt biwakowy (namiot, śpiwór etc.)
- prowiant (najlepiej tylko na czas podróży, na miejscu są sklepy typu Biedronka, pizzerie)
- książkę lotów
- dowód osobisty lub paszport
- telefon komórkowy z raomingiem i powerbank
- Świadectwo Kwalifikacji PP

Latamy od poniedziałku do piątku, a sobota jest dniem wyjazdu we wczesnych godzinach porannych (jeśli pogoda nie pozwoli nam na wcześniejszy wyjazd możemy rozważyć wyjazd w sobotę wieczorem). W Ustce jesteśmy w godzinach wieczornych/nocnych.
Zastrzegamy sobie również możliwość przesunięcia lub skrócenia wyjazdu o 1-2 dni w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub możliwość całkowitego odwołania wyjazdu z powodu załamania pogody.
Cel: szkolenie III etap + rekreacja (II etap po uzgodnieniu)
Stopień trudności: łatwy/średni
Kraj wyjazdu: Słowenia
Ilość dni – 8 (+1 rezerwowy, w tym przejazd)
Koszt:
1850 zł - dla III etapu szkolenia,
1700 zł - osoby latające rekreacyjnie (ze ŚK i IPPI 4 lub 5)
1000 zł – Piloci latający samodzielnie (tylko transport)
Wypożyczenie kompletu sprzętu na wyjazd 550 zł

Koszty dodatkowe:
- camping ok. 9 euro/noc (http://camplijak.com/cenik/) lub noclegi w pensjonie ok. 25 euro/noc
- wyżywienie we własnym zakresie (na miejscu w restauracji Termika, zakupy w centrum handlowym w Nowej Goricy; pobliskie pizzerie)


Zadzwoń! Liczba miejsc ograniczona.

W razie pytań proszę o telefon lub mail (+48 502761010; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)

Waldek Janiszewski

 

Wiosna coraz bliżej! W ostatnią sobotę zrobiło się sucho i ciepło. Wiatr przestał dokuczać i wilgoć szybko ustąpiła. To był dobry moment by się spotkać i przewietrzyć "szmatki". Miałem okazję przelecieć się na nowiutkim COLCIE-2 od DUDEK PARAGLIDERS. W warunkach atermicznych nie da się sprawdzić wszystkiego ale pewne cechy na pewno tak.
Zapraszam na pierwsze wrażenia z lotów.
Waldek
 

Tadammm!
Wreszcie jest! Samochód o jakim wielu marzy. 9-osobowy Renault Trafic w firmowych barwach na dalekie wyjazdy i nie tylko. Grafika na szybach jest odblaskowa co dodatkowo przyciąga wzrok ale też pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo pasywne. Auto wygodne, niezawodne, ekonomiczne i wszechstronne. Już zdążyłem się do niego przyzwyczaić i polubić. Jak wam się podoba?

 


Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2017.
Waldemar Janiszewski


Nie masz pomysłu na prezent?

Szukasz czegoś oryginalnego?

VOUCHER na lot na paralotni lub szkolenie paralotniowe to idealny prezent!

Zapraszamy serdecznie.

UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

Tel. 502 76 10 10

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 


(21.10.2016)

Informuję zainteresowanych lataniem PPG, że przez kilka najbliższych tygodni będzie możliwość zapoznania się z nowiutkim napędem paralotniowym "Octagon" polskiej firmy Techno-Fly.
Przemyślana i piękna konstrukcja a co najważniejsze lekka.
Zapraszam.
Waldek
502761010

 


(05.10.2016)

Ze względu na niekorzystne warunki meteo wyjazd do Włoch/Słowenii przesuwamy na 15 października.


(02.10.2016)

Pierwsze paralotniowe zawody na celność lądowania w Aeroklubie Słupskim już za nami.
Lądowanie - jeden z najtrudniejszych elementów lotu, warto ten element trenować do perfekcji. Precyzyjne podejście do lądowania na zadany punkt było zadaniem w tych zawodach. Wszyscy mogliśmy sprawdzić jak dobrze nam to wychodzi. 1000 punktów dostawał zawodnik, który minął się z "centrem" ponad 10 metrów. Asia była najbliżej - 39 cm, to już bardzo precyzyjnie. Wszyscy mogli przekonać się, że w tej konkurencji nie liczy się zupełnie siła mięśni, wytrzymałość czy spryt. Tu liczy się spokój, opanowanie, umiejętność obserwacji zmieniających się warunków atmosferycznych no i znajomość sprzętu, na którym się leci. Płeć nie ma tu znaczenia. Dziewczyny pokazały klasą. Pierwsze miejsce przypadło Natalii a trzecie Joasi, co mnie osobiście szczególnie cieszy. 
Udało się rozegrać 3 pełne kolejki, po których zaczęło kropić. Trudna decyzja o zakończeniu rywalizacji okazała się trafną. Po złożeniu całego sprzętu deszcz nasilił się, przystąpiliśmy do podliczenia punktów i wyłonienia zwycięzców. 1 miejsce Natalia, 2 miejsce Grzegorz, 3 miejsce Joasia. Wśród wszystkich uczestników "sierotka" Ania wylosowała nagrodę specjalną, radio Baofeng UV-82, która przypadła numerowi "01". Konrad odzyskał dobry humor i błysk oka. Gratulacje dla zwycięzców!
...potem było ognisko, pyszne kiełbaski i mnóstwo fajnych emocji.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za odpowiednią atmosferę zawodów i pomoc w organizacji imprezy, Mariuszowi za bezpieczne hole i poświęcenie się dla "wyższych celów". Dziękuję Kasi za wsparcie i profesjonalne naklejki a Piotrkowi za niesamowite i już słynne statuetki dla zwycięzców z logo mojej szkoły paralotniowej AQUILA Paralotnie. 
Niech pozytywne ciśnienie w komorach będzie z Wami!
Waldek

 


(26.09.2016)

Wyjazd paralotniowy Włochy lub Słowenia „Po słonecznej stronie Alp”

Wyjazd na szkolenie paralotniowe, które odbędzie się we Włoszech lub Słowenii zaplanowano na 08-16.10.2016 roku. Okolice Bassano del Grappa czy Novej Goricy (Lijak) jest regionem gdzie w tym okresie występują dobre warunki do latania termicznego i szkolenia. Kultowe miejsca, startowiska i warunki terenowe sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do uprawiania paralotniarstwa, zarówno dla początkujących paralotniarzy jak i doświadczonych pilotów.

Podróż zaczynamy 8 października we wczesnych godzinach porannych z Ustki, busem Renault Trafic. Powrót 15/16 października.
Podczas wyjazdu zapewniamy:
- szkolenie
- opiekę instruktorską
- przejazd busem z Ustki do miejsca szkolenia i z powrotem
- wjazdy na startowiska
- kompletny sprzęt do latania (skrzydło, uprząż, zapas, kask, radio) do uzgodnienia
- ubezpieczenie KL, NNW i OC
- Fly Card - pozwolenie na loty w Bassano czy na Lijaku
Na wyjazd należy zabrać:
- odpowiednie obuwie usztywniające kostkę, rękawiczki
- cieplejsze ubranie
- sprzęt biwakowy (namiot, śpiwór etc.)
- prowiant (najlepiej tylko na czas podróży, na miejscu są sklepy typu Lidl, pizzerie)
- książkę lotów
- dowód osobisty lub paszport
- telefon komórkowy z raomingiem i powerbank
- Świadectwo Kwalifikacji PP
- dobry humor :D
Latamy od poniedziałku do piątku, a sobota jest dniem rezerwowym, tak więc najpóźniej wyjazd może być w kolejną niedzielę we wczesnych godzinach porannych. W Ustce jesteśmy w godzinach wieczornych/nocnych.
Zastrzegamy sobie również możliwość przesunięcia lub skrócenia wyjazdu o 1-2 dni w razie niesprzyjających warunków pogodowych lub możliwość całkowitego odwołania wyjazdu z powodu złej pogody.
Cel: szkolenie II i III etap + rekreacja
Stopień trudności: łatwy
Kraj wyjazdu: Włochy/Słowenia (w zależności od warunków pogodowych)
Ilość dni - 9 (w tym przejazd)
koszt wyjazdu: 1950 PLN
Koszty dodatkowe:
- camping ok. 9 euro/noc (camplijak.com; campingsantafelicita.com) lub noclegi w pensjonie ok. 25 euro/noc
- wyżywienie we własnym zakresie.

Liczba miejsc ograniczona.
W razie pytań proszę o telefon: 502761010
Waldek

 

(21.09.2016)

Serial Cup 2016.

Już po zawodach, pogoda dopisała. Udało się rozegrać 4 Taski z czego pierwszy dla mnie zakończył się spektakularną "glebą". Po starcie trafiłem na przerwę w dostawie "prądu" i ... podłamany wylądowałem pod Kobalą jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu. Task był niezwykle krótki więc strata punktów niewielka.

Drugi task zaczął się całkiem dobrze niestety po punkcie nad Kobaridem zaczęło mocno dusić i ledwo udało mi się wyjechać do góry. Widziałem jak reszta śmiga nademną i odlatuje :( Tylko dzięki silnej woli i cierpliwości wyjechałem pod chmurę i dociągnąłem do mety (57 w klasie Sport).

Trzeci task już całkiem fajnie. Na ostatnim kominie miałem 50 metrów nad metę a dzięki napotkanym noszeniom po południowej stronie doliny doleciałem na 700 metrach (50 w overalu). Po drodze ścigałem się z pewnym glajtem klasę niżej i jestem pod wrażeniem. Odstawił mnie jakieś 100 metrów w 5-cio kilometrowym locie na pełnej beli. Był w prawdzie sporo niżej ale z przodu :/

Lijak czwartego dnia rozdrapał moje nadzieje. Niskie podstawy, tłok i "paczka" rzucona tuż przed startem narobiły zamieszania w głowie. Nawet przez moment byłem całkiem blisko samego "czuba". Za szybko i za nisko. Lijak jest trudniejszy niż myślałem (78 overall).

Ostatecznie zostałem sklasyfikowany na 71 miejscu. Jeszcze dużo zostało do nauki i przydałby się jakiś sensowny trening. Może za rok będzie lepiej?

Pozdrawiam.

Waldek

 

 

(18.08.2016)

Zapraszam serdecznie na wernisaż wystawy moich zdjęć pt. " Nad Poziomem Morza" w dniu 22.08.2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Galerii Ośrodka Teatralnego RONDO przy ul. Niedziałkowskiego 5 w Słupsku. Wystawę będzie można oglądać do połowy września. 

Zapraszam.

Waldek


(31.07.2016)

...no i się nie rozpadało. Egzamin LKE odbył się zgodnie z planem. Tym razem pogoda dopisała choć zupełnie lekko nie było, w sam raz by sprawdzić faktyczne umiejętności pilotów. Wszyscy sobie jednak świetnie poradzili. Gratuluję zdanego egzaminu i życzę wielu lat bezpiecznego latania!
Do zobaczenia w powietrzu!
Waldek

(więcej zdjęć na FB)

 

 


SESJA EGZAMINACYJNA W SŁUPSKU 31 LIPCA GODZ 16.00.

Sesja egzaminacyjna LKE na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni PGP-PP/PPG/PPGG na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej przy ulicy Lotniczej 1.

Egzamin praktyczny odbędzie się za wyciągarką mechaniczną. Wymagane zaświadczenie o przeszkoleniu "H".

Nie wypożyczamy sprzętu do lotów z napędem. Loty PPG i PPGG można będzie wykonywać tylko na własnym sprzęcie (skrzydło, napęd, wózek). Skrzydło na którym wykonywany będzie lot egzaminacyjny musi mieć ważną kartę paralotni. Organizator zastrzega sobie prawo nie dopuszczenia do lotu na paralotni która nie posiada ważnej karty paralotni, budzi zastrzeżenia co do stanu technicznego, lub nie jest przeznaczona dla osoby początkującej.

 

Opłata za udostępnienie infrastruktury lotniska i organizację lotów egzaminacyjnych 50,- PLN.

Info: http://www.aquila.net.pl/szkolenia/egzaminy-lke

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy na stronie.

Organizator: Waldemar Janiszewski +48 502761010
Egzaminator: Pan Leszek Mańkowski


(13.07.2016)

SESJA EGZAMINACYJNA W SŁUPSKU PRZESUNIĘTA NA KONIEC LIPCA!  TYM RAZEM MAMY DO DYSPOZYCJI AŻ 3 DNI.

Sesja egzaminacyjna LKE na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni PGP-PP/PPG/PPGG na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej przy ulicy Lotniczej 1. Egzamin praktyczny odbędzie się za wyciągarką mechaniczną.
Nie wypożyczamy sprzętu do lotów z napędem. Loty PPG i PPGG można będzie wykonywać tylko na własnym sprzęcie (skrzydło, napęd, wózek). Skrzydło na którym wykonywany będzie lot egzaminacyjny musi mieć ważną kartę paralotni. Organizator zastrzega sobie prawo nie dopuszczenia do lotu na paralotni która nie posiada ważnej karty paralotni, budzi zastrzeżenia co do stanu technicznego, lub nie jest przeznaczona dla osoby początkującej.

Opłata za udostępnienie infrastruktury lotniska i loty egzaminacyjne 50,- PLN.

Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania sesji w przypadku zgłoszenia się zbyt małej liczby uczestników.

Info: http://www.aquila.net.pl/szkolenia/egzaminy-lke

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy

Organizator: Waldemar Janiszewski +48 502761010
Egzaminator: Pan Leszek Mańkowski

 


(12.07.2016)

SESJA EGZAMINACYJNA W SŁUPSKU W DNIU 12.07.2016 R. 
Z POWODU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH

ZOSTAJE ODWOŁANA.

 

Waldek

 

 


globe

SIP Spadochron Innego Przeznaczenia, popularnie zwany "zapasem" powinien być regularnie wietrzony i przekładany, co zapewni jego sprawne działanie a pilotowi zapewni komfort latania. 

Dla własnego bezpieczeństwa należy tę czynność wykonać przynajmniej raz w roku. Spadochron należy wyjąć z uprzęży i wietrzyć 24 godziny.  

"Zapasy" mają różne techniki składania w zależności od typu. Można tu popełnić wiele błędów. Nie eksperymentuj na własnym bezpieczeństwie i zleć tę ważną czynność Mechanikowi Paralotniowemu. Także montaż spadochronu w uprzęży powinna przeprowadzić doświadczona osoba.

 

 


Od dziś posiadam uprawnienia Mechanika Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych (MM) ŚK nr PL.18760.MM.


SESJA EGZAMINACYJNA PGP W SŁUPSKU  12.07.2016 r.


Informujemy, że 12.07.2016 r. o godzinie 12.00 odbędzie się sesja egzaminacyjna LKE na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni PGP na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej przy ulicy Lotniczej 1.
Egzamin praktyczny odbędzie się za wyciągarką mechaniczną. Będzie można również przystąpić do egzaminu na paralotnię z napędem PPG i motopatalotnię PPGG. Opłata za udostępnienie infrastruktury lotniska i loty egzaminacyjne 50,- PLN 

Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania sesji w przypadku zgłoszenia się zbyt małej liczby uczestników.

Zapisy poprzez stronę : http://paragliding.com.pl/?page=terminy

Wniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji PGP

http://ulc.gov.pl/_download/personel_lotniczy/szkolenie-licencjonowanie-personelu-lotniczego/wzory-wnioskow/doc/37.LPL1.pdf

Do wniosku trzeba dołączyć:
A. Świadectwo ukończenia szkolenia Etap II PP, PPG, PPGG.
B. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia lotniczego PGP ( część B wniosku wypełnia instruktor wydający Świadectwo Etap II ­ niezbędne do podejścia do egzaminu) – sprawdzić u instruktora, czy wydaje aktualny wzór!

http://www.ulc.gov.pl/_download/personel_lotniczy/certyfikacja-organizacji-rejestracja-podmiotow/rejestr-podmiotow-szkolacych/PGP_zasw_pil_pa_lotni.pdf


C. Potwierdzenie dokonania opłaty egzaminacyjnej na konto:
31 1010 1010 0022 9322 3100 0000
Urząd Lotnictwa Cywilnego
ul. Marcina Flisa 2
02 ­ 247 Warszawa

1. Osoba występująca o świadectwo kwalifikacji PGP z jednym uprawnieniem podstawowym opłaca;
a. 53 zł za egzamin teoretyczny na ŚK PGP tab.2 część I podczęść 1 pkt 5
b. 43 zł za egzamin praktyczny na ŚK PGP tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 3.2
c. 43 zł za wydanie świadectwa kwalifikacji PGP tab.1 część II podczęść 2.2 pkt 8

2. W przypadku gdy kandydat występuje dodatkowo o np. uprawnienie PPG lub PPGG wnosi opłatę za egzamin praktyczny na każdekolejne uprawnienie podstawowe wpisane do świadectwa kwalifikacji w wysokości 105 zł, oraz opłatę 43 zł za wpis uprawnienia do ŚK.
Np. Egzamin na upr. dodatkowe PPG do ŚK PGP- tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 2

3. Pilot ze świadectwem kwalifikacji PGP i uprawnieniem podstawowym np. PP chcąc mieć wpisane uprawnienie np. PPG wnosi opłatę za egzamin praktyczny w wysokości 105 zł, zdaje ten egzamin, oraz wnosi opłatę za wpisanie uprawnienia do ŚK w wysokości 43 zł – tab 1 cześć II, podczęść 2,2 pkt 2

4. Pilot ze świadectwem kwalifikacji PGP, z dowolnym uprawnieniem podstawowym, chcąc zdawać na uprawnienie TANDEM, wnosi opłatę za egzamin w kwocie;
a. 158 zł za egzamin teoretyczny - tab.2 część I podczęść 1 pkt 6
b. 105 zł za egzamin praktyczny - tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 2
c. 43 zł za wpisanie uprawnienia do ŚK tab.1 część II podczęść 2.2 pkt 8

5. Pilot z ŚK, któremu skończyła się ważność świadectwa wnosi opłatę za egzamin na wznowienie świadectwa w kwocie 43 zł
6. Przedłużenie uprawnienia dodatkowego, które ma określoną ważność skutkuje opłatą 53 zł.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego jest posiadanie następujących dokumentów :
1. Ubezpieczenie OC rozszerzone o uprawianie paralotniarstwa,
2. Komplet sprzętu paralotniowego (radio, wyczep itd.) z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni). Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do lotów holowanych. 

Osoby zdające PPG lub PPGG muszą posiadać własne skrzydło z aktualną kartą paralotni.

Info: Waldemar Janiszewski

+48 502761010 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


SESJA EGZAMINACYJNA W SŁUPSKU W DNIU 28.06.2016 R. 
Z POWODU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH ZOSTAJE ODWOŁANA. 
Kolejny termin wkrótce... 

SESJA EGZAMINACYJNA PGP W SŁUPSKU  28.06.2016 r.
Informujemy, że 28.06.2016 r. o godzinie 12.00 odbędzie się sesja egzaminacyjna LKE na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni PGP na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej przy ulicy Lotniczej 1.
Egzamin praktyczny odbędzie się za wyciągarką mechaniczną. Będzie można również przystąpić do egzaminu na paralotnię z napędem PPG i motopatalotnię PPGG. Opłata za udostępnienie infrastruktury lotniska i loty egzaminacyjne 50,- PLN Uwaga! Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania sesji w przypadku zgłoszenia się zbyt małej liczby uczestników.
Zapisy poprzez stronę : http://paragliding.com.pl/?page=terminy

Wniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji PGP
Do wniosku trzeba dołączyć:
A. Świadectwo ukończenia szkolenia Etap II PP, PPG, PPGG.
B. Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia lotniczego PGP ( część B wniosku wypełnia instruktor wydający Świadectwo Etap II ­ niezbędne do podejścia do egzaminu) – sprawdzić u instruktora, czy wydaje aktualny wzór!
C. Potwierdzenie dokonania opłaty egzaminacyjnej na konto:
31 1010 1010 0022 9322 3100 0000
Urząd Lotnictwa Cywilnego
ul. Marcina Flisa 2
02 ­ 247 Warszawa
1. Osoba występująca o świadectwo kwalifikacji PGP z jednym uprawnieniem podstawowym opłaca;
a. 53 zł za egzamin teoretyczny na ŚK PGP tab.2 część I podczęść 1 pkt 5
b. 43 zł za egzamin praktyczny na ŚK PGP tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 3.2
c. 43 zł za wydanie świadectwa kwalifikacji PGP tab.1 część II podczęść 2.2 pkt 8
2. W przypadku gdy kandydat występuje dodatkowo o np. uprawnienie PPG lub PPGG wnosi opłatę za egzamin praktyczny na każdekolejne uprawnienie podstawowe wpisane do świadectwa kwalifikacji w wysokości 105 zł, oraz opłatę 43 zł za wpis uprawnienia do ŚK.
Np. Egzamin na upr. dodatkowe PPG do ŚK PGP- tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 2
3. Pilot ze świadectwem kwalifikacji PGP i uprawnieniem podstawowym np. PP chcąc mieć wpisane uprawnienie np. PPG wnosi opłatę za egzamin praktyczny w wysokości 105 zł, zdaje ten egzamin, oraz wnosi opłatę za wpisanie uprawnienia do ŚK w wysokości 43 zł – tab 1 cześć II, podczęść 2,2 pkt 2
4. Pilot ze świadectwem kwalifikacji PGP, z dowolnym uprawnieniem podstawowym, chcąc zdawać na uprawnienie TANDEM, wnosi opłatę za egzamin w kwocie;
a. 158 zł za egzamin teoretyczny - tab.2 część I podczęść 1 pkt 6
b. 105 zł za egzamin praktyczny - tab.2 część I podczęść 1.2 pkt 2
c. 43 zł za wpisanie uprawnienia do ŚK tab.1 część II podczęść 2.2 pkt 8
5. Pilot z ŚK, któremu skończyła się ważność świadectwa wnosi opłatę za egzamin na wznowienie świadectwa w kwocie 43 zł
6. Przedłużenie uprawnienia dodatkowego, które ma określona ważność skutkuje opłatą 53 zł.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu praktycznego jest posiadanie następujących dokumentów :
1. Ubezpieczenie OC rozszerzone o uprawianie paralotniarstwa,
2. Komplet sprzętu paralotniowego (radio, wyczep itd.) z ważnym dopuszczeniem do eksploatacji w Polsce (karta paralotni). Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do lotów holowanych. Osoby zdające PPG lub PPGG muszą posiadać własne skrzydło z aktualną kartą paralotni.

Info: Waldemar Janiszewski

+48 502761010 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Egzaminator: Arek Pomarański

 


W sobotę jesteśmy na pikniku z okazji Dnia Dziecka a wieczorem (18-21) na lotnisku Aeroklubu Słupskiego gdzie będzie można poćwiczyć "alpejkę" i zrobić hole treningowe.
Niedziela będzie zbyt wietrzna. Poniedziałek i wtorek dają szansę na latanie termiczne ale jeszcze zobaczymy co powiedzą prognozy.
Waldek
502761010


(02.06.2016)

Zawody za nami. Pogoda dopisała. Trudno wracać do rzeczywistości po takich emocjach. Pełen "reset" głowy. 
Gratulacje dla zwycięzców i organizatorów za świetną imprezę. Szczególne gratulacje dla Przemka "Preczmeka" Licznerskiego za styl w jakim wygrał klasę Sport i Serial. Jest od kogo się uczyć :)
Wyniki i Taski można oglądać tutaj:

https://airtribune.com/ppo2016/info


(17.05.2016)

W dniach 19-30 maja jesteśmy na Paralotniowych Mistrzostwach Polski - Polish & Hungarian Open w Słowenii. Konkurencje będą transmitowane w czasie rzeczywistym przez Livetracking. Trzymajcie kciuki i dobrej zabawy :)

Waldek

p.s. Kontakt proszę przez e-mail. 


Pierwsze Koty za płoty!
Inauguracyjny kurs paralotniowy dobiegł końca. Pogoda dopisała na 100%. Faktem jest niezwykle rzadkim, że w czasie kursu kursanci mogą nabierać doświadczenia we wspólnych lotach termicznych i żaglowych z własnym instruktorem lecąc w tandemie! Szczerze mówiąc to potężny dar od Najwyższego by być świadkiem tych niesamowitych przeżyć jakie dane nam było doświadczać w ciągu tego tygodnia. Unikęliśmy awarii sprzętu i wypadków. Dziękuję Doktorowi za jego sprawność rąk na dźwigniach wyciągarki "Kaśki", jego trafnych spostrzeżeń i anegdot :) a także dziękuję bardzo dyrekcji lotniska Aeroklubu Słupskiego za bezproblemową współpracę na Kwadracie i poza nim. 

Dzięki wszystkim za wsparcie, wyrozumiałość, wysiłek poświęcony w czasie kursu i przy wspólnym lataniu nad słupskim niebem. Przeloty termiczne w tych dniach, pomimo lekkości przekazu medialnego już przeszły do historii wyczynów lotniczych i dowodzą o wielkim potencjale lotniska w Krępie Słupskiej. Świadczą również o wielkiej wiedzy i potencjale pilotów paralotniowych nastawionych na rozwój trudnej sztuki latania swobodnego.
Na koniec dziękuję wszystkim Kursantom za zaufanie i wiarę w moje możliwości wprowadzenia Was bezpiecznie i skutecznie w trudną sztukę latania swobodnego. Dziękuję Sylwii, Grześkowi, Leszkowi i Zenkowi za entuzjazm i pasję. Cieszcie się lataniem, jednym z najpiękniejszych "cudów" naszych czasów.
Do zobaczenia pod chmurą :)
Waldek


(11.05.2016)

Środa, 10 maja. Przelot termiczny z lotniska Aeroklubu Słupskiego do Ustki, start za wyciągarką. Lądowanie na szerokiej plaży miejskiej przy promenadzie. Potem pyszna pizza zalana szklaneczką chłodnego piwa w towarzystwie "Doktora" i "Reya" w nagrodę za wspólny lot. Czy może być coś przyjemniejszego...?

Waldek

(Replay)


(30.04.2016)

W niedzielę o godz. 13.00 wystawiamy windę na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej. Będzie można przeszkolić się na Kierownika Startu Holowanego i Wyciągarkowego (wymagane ŚK). Zainteresowanych pilotów proszę o potwierdzenie.
Waldek
502761010

(26.04.2016)

Inauguracyjny kurs już 02 maja. Nie zwlekaj, ilość miejsc ograniczona. Zadzwoń 502761010


(25.04.2016)

Dziękuję wszystkim za przybycie i udział w inauguracyjnym pikniku paralotniowym, dziękuję za miłe słowa, fajną atmosferę i bezpieczne latanie. Dziękuję Najwyższemu, że pomimo kapryśnej pogody dało się przewietrzyć skrzydła i wykonać loty na zachód słońca. 
Niestety właśnie przez pogodę nie odbyły się zawody na celność lądowania. Może w najbliższy weekend spróbujemy ponownie? Jestem na Tak. Nagrody czekają.
Waldek

 


(23.04.2016)

Mamy prawdziwego pecha do pogody. Jeszcze rano pogoda dawała na prawdę duże szanse na rozegranie konkursu a teraz szanse spadły niemal do zera. Deszcz jeszcze większy niż dzisiaj.

Pomimo tego spotkajmy się po południu na lotnisku w celach towarzysko-szkoleniowych. Będzie można przełożyć "zapas" i porozmawiać o wszystkim, potem ognisko i pieczenie kiełbasek. Ja przyjadę koło południa.

Zawody na celność lądowania zrobimy gdy pogoda się ustabilizuje. Nagrody poczekają :)

Waldek

 

 

 

 


(22.04.2016)

Prognozy na sobotę nie dają szansy na latanie. Opad deszczu ze śniegiem i turbulentnie. Przesuwamy imprezę na niedzielne popołudnie. Ma być dużo słońca i bez opadów. Dokładną godzinę podam w sobotę wieczorem.

Waldek

 

 


(20.04.2016)

Inauguracyjny piknik paralotniowy i konkurs na celność lądowania podejście II dnia 23.04.2016

Prognozy dają dużą szansę na zrealizowanie spotkania z lataniem włącznie. Jakiś opad pojawia się ale bądźmy optymistami, może jednak tym razem się uda. Trzymamy kciuki :)

Waldek

 

 


 

(14.04.2016) 

Niestety ze względu na warunki atmosferyczne jesteśmy zmuszeni odwołać Piknik Paralotniowy :( 

Nie ma szans na latanie ani w najbliższy ani w następny weekend, choć jeszcze może to się zmienić. Idea zawodów na celność lądowania połączonych z piknikiem jest bardzo fajnym pomysłem i na pewno zostanie zrealizowana w kolejnych tygodniach, nagrody poczekają. O następnym terminie poinformujemy w odpowiednim czasie. 

Waldek

 


Inauguracyjny piknik paralotniowy i konkurs na celność lądowania 16 kwietnia 2016 r. WSTĘP WOLNY!

 

 

Inauguracja

W związku z rozpoczęciem działalności Szkoły Paralotniowej „AQUILA Paralotnie” planujemy zorganizowanie pikniku inauguracyjnego dla paralotniarzy i osób towarzyszących na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej.


Spotkanie ma mieć charakter piknikowy, lecz aby nieco podgrzać atmosferę zorganizowany zostanie konkurs na celność lądowania dla pilotów.

Zależy nam na rozwijaniu umiejętności pilotażowych u pilotów na wszystkich poziomach zaawansowania a także integracji środowiska paralotniowego. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody niespodzianki a wśród wszystkich uczestników zostanie wylosowane radio duobander Baofeng UV-82. Tak więc nawet „świerzakowi” może dopisać szczęście :)

Ze względów organizacyjnych liczba uczestników ograniczona zostaje do 30. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku 15-go kwietnia do godziny 18.00.

W uzasadnionych przypadkach rejestracja będzie możliwa do godz, 10.30 w sobotę.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

 

Plan:

Godz. 10.00 - spotykamy się na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej.

Do rejestracji należy przygotować:

  • Świadectwo Kwalifikacji

  • dokument potwierdzający umiejętność holowania (data wydania)

  • dowód ubezpieczenia OC

  • sprawną paralotnię

Odprawa – zapoznanie z regulaminem konkursu, zasadami holowania i warunkami bezpieczeństwa.

Godz. 11.00-11.30 przejście na Start i przygotowanie do lotu.

Po osiągnięciu gotowości zaczynamy loty zgodnie z listą startową.

Liczba kolejek na tym etapie jest trudna do określenia. Zdecydujemy o tym na miejscu po uwzględnieniu liczby uczestników i pogody.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za 3 pierwsze miejsca, zostanie wylosowana nagroda specjalna.

 

Uczestnikom zapewniamy ciepłe napoje.

Będzie można przelecieć się w tandemie. Na zakończenie ognisko z kiełbaskami. :)

W razie nielotnej pogody zamiast latania rozegramy konkurs rzutu „paczką” do celu i przekładanie zapasów.

Ostateczna decyzja zostanie podjęta w czwartek o godz 21.00 i podana na FB.

 

Waldek


 

Szkoła Paralotniowa AQUILA Paralotnie

jest wpisana do Rejestru Podmiotów Szkolących Urzędu Lotnictwa Cywilnego pod numerem 182 RPS-04/16 

w zakresie szkolenia do Świadectwa Kwalifikacji Pilota Paralotni i do uprawnień wpisywanych do tego świadectwa oraz uprawnień dodatkowych wpisywanych do osobistego dokumentu praktyki lotniczej pilota.

Program szkolenia wg OGŁOSZENIA Nr 2 PREZESA URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO z dnia 9 marca 2015 r. 

Data zatwierdzenia programu 21.03.2016 r.

Świadectwo Kwalifikacji nr PL.18760.PGP.