Szkolenie na paralotni z napędem plecakowym PPG

 

Do szkolenia mogą przystąpić piloci, którzy ukończyli pomyślnie Szkolenie dla początkujących ETAP I  lub już posiadają Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni.

Szkolimy na sprzęcie szkoły lub sprzęcie kursanta po uzgodnieniu warunków.

Osobom po kursie w naszym ośrodku, nie posiadającym własnego napędu, służymy doradztwem w zakupie odpowiedniego zestawu PPG (skrzydło-napęd).

 

paralotnia ppg

Szkolenie teoretyczne obejmuje zagadnienia takie jak: prawo lotnicze, wiedza ogólna o paralotni oraz napędzie, osiągi i planowanie lotu, człowiek – możliwości i ograniczenia, meteorologia, nawigacja, procedury operacyjne, zasady lotu, łączność.

Szkolenie naziemne praktyczne ma na celu naukę przygotowania paralotni do lotu, sprawdzenie zespołu silnik-śmigło, sprawdzenie ilości paliwa potrzebnej do wykonania zadania, wybór odpowiedniego miejsca startu i startu z napędem. 

 

Szkolenie w locie:
Ćwiczenie 1: loty samodzielne zapoznawcze. Łączny czas lotów 30 min.
Ćwiczenie 2: Trening startu, lotu po kręgu i lądowania oraz kontroli paliwa w locie, 20 –30 lotów w łącznym czasie ok. 3 godz.
Ćwiczenie 3: Loty nawigacyjne w tym, co najmniej 3 przeloty po wyznaczonej trasie na miejsce lądowania oddalone od miejsca startu, o co najmniej 15 km.

 

W sumie pilot-uczeń w czasie szkolenia wykonuje nie mniej niż 10 godz. nalotu. Czas szkolenia zależy od warunków pogodowych i indywidualnych predyspozycji pilota.

Szkolenie zakończone jest egzaminem wewnętrznym i wystawieniem zaświadczenia upoważniającego do przystąpienia do Egzaminu Państwowego na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotni z wpisem podstawowym PPG. 


 

 

Uczeń po starcie na paralotni z napędem.