1. Jak można zapisać się na szkolenie paralotniowe?
Należy napisać do nas maila podając swoje dane: imię, nazwisko, wiek, waga, adres mailowy, telefon, typ szkolenia i termin lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Po uzyskaniu potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia należy wpłacić na konto szkoły zaliczkę w wysokości 200 zł
(numer konta: 49 1030 0019 0109 8518 0458 2493). W tytule wpłaty proszę wpisać nazwisko uczestnika i termin szkolenia.
2. Skąd mogę wiedzieć, że szkolicie na odpowiednim poziomie?
Bezpieczeństwo - to nasz priorytet. Jesteśmy certyfikowanym ośrodkiem spełniającym wymagania uregulowane przepisami prawa lotniczego, posiadamy certyfikowany sprzęt z ważnymi przeglądami i dopuszczeniami do eksploatacji. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w lataniu na wszystkich typach paralotni, w różnych warunkach. Paralotniarstwo uczy cierpliwości i pokory. Naszym celem jest nauczyć Cię samodzielnie podejmować odpowiednie decyzje oraz wyrobić nawyki, które pozwolą Ci bezpieczne cieszyć się lataniem na paralotni.
3. Czy paralotniarstwo jest bezpieczne?
Tak jak większość sportów, tak i w paralotniarstwie istnieje ryzyko kontuzji i urazów. Latamy i szkolimy tylko na sprawdzonym sprzęcie, który posiada niezbędne atesty, przeglądy oraz aktualne dopuszczenie do lotów. Paralotnie na których odbywają się szkolenia pozwalają zachować maksymalny stopień bezpieczeństwa. Zależy nam na tym abyś osiągnął jak najwyższy stopień wyszkolenia w jak najbezpieczniejszy sposób.
4. Jakie są wymagania aby rozpocząć szkolenie?
Osoby chcące rozpocząć szkolenie paralotniowe powinny mieć ukończone 18 lat. W przypadku gdy kandydat jest niepełnoletni, może rozpocząć szkolenie po ukończeniu lat 15 za pisemną zgodą rodziców lub opiekuna prawnego potwierdzoną notarialnie. Wiek to nie wszystko, oprócz tego osoba rozpoczynająca szkolenia, powinna posiadać dobry stan zdrowia co poświadcza oświadczeniem. Osoby starsze mogą przystąpić do szkolenia po konsultacji z lekarzem rodzinnym i uzyskaniu akceptacji przez instruktora prowadzącego. Wystarczy pisemne oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań do latania na paralotniach lub kserokopia Prawa Jazdy. Poza tym przepisy wymagają by wykształcenie było co najmniej na poziomie szkoły podstawowej (kserokopia świadectwa).
5. Co powinienem zabrać ze sobą na szkolenie?
Zabieramy obuwie chroniące staw skokowy i odzież nie krępującą ruchów, najlepiej długie spodnie i bluzę z rękawem, czapkę/chustkę, napoje, krem przeciwsłoneczny i przybory do pisania. Zalecane są także wygodne rękawiczki do ćwiczeń naziemnych ze skrzydłem.
6. Czy na szkolenie należy kupić własny sprzęt?
Nie trzeba. Szkolenie podstawowe odbywa się na sprzęcie szkoły. Zapewniamy najbezpieczniejszą klasę skrzydeł i uprzęży dedykowanych właśnie do szkolenia nowicjuszy. Są to skrzydła "wybaczające" nawet poważne błędy w pilotażu, które na tym poziomie mogą się przydarzyć każdemu.
7. Gdzie odbywają się szkolenia?
Zajęcia podstawowe odbywają się za wyciągarką – Etap I i II. Miejsca, w których szkolimy to lotnisko Aeroklubu Słupskiego w Krępie Słupskiej lub inne lotniska na Pomorzu (wyciągarka, szkolenie z napędem). Loty „żaglowe” odbywają się na klifach nadmorskich w Dębinie k. Rowów, Ustce, Jastrzębiej Górze, Chłapowie i Mechelinkach. Szkolenia górskie prowadzone są głównie w Alpach Słowenii i Włoch.
8. A co jeśli pogoda nie pozwoli na przeprowadzenie szkolenia w ustalonym terminie?
W przypadku załamania pogody przed rozpoczęciem kursu lub w trakcie szkolenia umawiamy się na inny wolny termin. Można także po uzgodnieniu dołączyć do kolejnego rozpoczętego nowego kursu lub uzupełnić nalot w terminie późniejszym.
9. Po kursie chcę kupić sprzęt dla siebie. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc?
Tak, oczywiście. Oprócz nowych paralotni, uprzęży, spadochronów zapasowych i akcesoriów, możesz także zakupić u nas sprzęt używany, na którym szkoliłeś się na kursie w atrakcyjnej cenie. Pomożemy Ci dobrać rozmiar i klasę sprzętu odpowiedni do Twoich umiejętności i masy startowej.
10. Jestem bardzo zapracowana. Czy mogę się wyszkolić w systemie "weekendowym"?
Jest to możliwe choć lepszym rozwiązaniem jest nauka w małej grupie 3-4 osób szczególnie na początku. Szkolenia doskonalące i dodatkowe lepiej jest prowadzić gdy warunki atmosferyczne pozwalają na latanie. Umawiamy się wówczas telefonicznie na konkretny dzień uwzględniając pogodę.